اتهام سرقت ادبی به سازندگان «چیزهای عجیب‌تر» – دانلود آهنگ جدید

ارسال شده توسط

آی ‌سینما: کارگردان فیلم شش دقیقه‌ای «مانتوک/ Montauk» که روایتگر حادثه‌ای در ساحل لانگ آیلند است، روز گذشته (سه‌شنبه) با ارایه شکایت‌نامه‌ای به دادگاه، برادران دافر سازندگان سریال تحسین‌شده «چیزهای عجیب‌تر» را متهم به سرقت ادبی کرد
آی ‌سینما: کارگردان فیلم شش دقیقه‌ای «مانتوک/ Montauk» که روایتگر حادثه‌ای در ساحل لانگ آیلند است، روز گذشته (سه‌شنبه) با ارایه شکایت‌نامه‌ای به دادگاه، برادران دافر سازندگان سریال تحسین‌شده «چیزهای عجیب‌تر» را متهم به سرقت ادبی کرد. چارلی کسلر می‌گوید این فیلم کوتاه را در سال ۲۰۱۲ به عنوان تیزر یک فیلم بلند سینمایی به نام «پروژه مانتوک» ساخته بود. او مدعی است بعد از ملاقات با مت و راس دافر در جریان برگزاری جشنواره فیلم ترایبکا ۲۰۱۴، ایده فیلم‌اش را برای آن دو تعریف کرده بود.

فیلم کوتاه کسلر ماجرای پدیده‌ای فراطبیعی را در مجاورت تاسیسات دولتی روایت می‌کند. داستان «چیزهای عجیب‌تر» که در اصل با نام «مانتوک» توسط نتفلیکس خریداری شده بود نیز ماجرای پدیده‌ای فراطبیعی را به تصویر می‌کشد که حوالی آزمایشگاهی دولتی رخ می‌دهد. محل وقوع اتفاقات داستان سریال بعدتر به ایالت ایندیانا تغییر یافت.

اتهام سرقت ادبی به سازندگان «چیزهای عجیب‌تر»

هیچ‌یک از این دو پروژه به ایده اتفاقات مرموزی که زمانی حوالی تاسیساتی دولتی در لانگ آیلند رخ داده اشاره‌ای نکرده‌اند. کتاب «پروژه مونتک: آزمایش‌هایی در زمان» در سال ۱۹۹۲ منتشر شد که روایتگر خاطرات افشا نشده درباره آزمایش‌های محرمانه دولتی در منطقه مانتوک است. تا سال‌های سال، نسخه‌های مختلف این داستان در سایت‌های افشاگر دست به دست می‌چرخید. بعضی از دست‌اندرکاران سریال‌ «چیزهای عجیب‌تر» به طور ضمنی به ارتباط داستان سریال با این آزمایش‌های محرمانه دولتی اشاره کرده‌اند.

نتفلیکس در واکنش به ادعای اخیر تاکنون سکوت کرده است.

به نوشته ورایتی به نقل از کسلر، طرح ایده فیلم در آن زمان به جایی نرسید اما برادران دافر از آن به عنوان مبنای سریال علمی-تخیلی «چیزهای عجیب‌تر» استفاده کردند که اولین‌بار در سال ۲۰۱۶ توسط نتفلیکس به صورت آنلاین در دسترس کاربران اینترنت قرار گرفت و در ادامه با استقبال گسترده منتقدان و مخاطبان روبه‌رو شد.

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *